Dopis Jana Pospíšila ze dne 27. února 1863

26. února 2013 v 21:38 | A. K.
Psáno dne 27. února 1863
Drahý bratře, na vědomost tobě dávám, že jsem si poslal 20 dolarů po expresu. Adresu jsem musel postavit do Cedar Rapids, protože expres do Banner Valley nejde, tak tě bratře prosím, kdybys byl tak hodný a do Rapids došel a co od nich přijde, platit, tak vyplať. A to psaní, co jsem tobě psal dne 26. února, v tom jsem také poslal 10 dolarů na zkoušku, tak mně brzce odepiš, jestliže ti to nebude obtížné. Bez toho ti to bude divný, proč jsem je neposlal všecky pohromadě. Já sjem si nedůvěřoval, že se tak brzo k železnici dostanem.Protož tobě musím také na vědomost dát, odkud jsou poslaný, z Iron Mountain, To jest místo tuze maličké, i dále je v něm aneb okolo něho tuze velká síla železné rudy, je taková slejvárna zde, na to to je hezký podívání. Dále nevím, jak zde budem dlouho, až se dostanem jinde, tak vám zase budu psát.
John Pospishil
Pozdravuju také bratra a švagrovou u řeky.* Poznámka k přepisu: Text dopisu je z kurentu přepsán v zásadě aktuálního českého pravopisu, zkomolené a poněmčené tvary slov jsou pro větší srozumitelnost textu nahrazeny vhodnými ekvivalenty. Hovorová čeština je v textu ponechána.

** Kliknutím na náhled první strany dopisu budete přesměrováni na digitalizovaný originál dopisu uložený v State Library of Iowa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama