Nathan Bedford Forrest: Část devátá - Život po válce

2. listopadu 2012 v 22:20 | A. K.
Po válce se Forrest usadil v Memphisu v Tennessee. Na břehu řeky Mississippi si postavil dům. Ovšem v souvislosti se zřušením otroctví utrpěl vážné finanční ztráty a musel si najít jiný způsob obživy. Hned v roce 1866 se stal z jedním prvních členů neslavně známého uskupení - Ku-Klux-Klan. Toto uskupení záhy, po zpronevěření původní myšlenky, v roce 1869 opouští. (Forrestovo členství v Ku-Klux-Klanu je poněkud složitější a je zapotřebí mu věnovat více prostoru v některém z budoucích článků). Zaměstnání našel u železniční společnosti Marion and Memphis Railroad, sídlící v alabamské Selmě. Brzy se stal prezidentem společnosti, ale pod jeho vedením firma počátkem sedmdesátých let zkrachovala.

Poslední roky svého života ztrávil Forrest prací ve vězeňské farmě na President´s Island. V této době se stále zhoršoval Forrestův zdravotní stav. Společně se svojí ženou žili ve srubu, to jediné zbylo z jeho předválečného jmění a velkých plantáží. V roce 1873, v době diplomatické krize Spojených států a Španělska, napsal Nathan B. Forrest tehdejšímu veliteli Armády USA Williamu Tecumsehu Shermanovi a nabídl mu své služby v případném válečném konfliktu. Sherman, bývalý Forrestův sok z občanské války, ve které na vlastní kůži poznal Forrestův válečnický um, mu poděkoval za nabídku a přidal, že pokud skutečně k válce dojde, bude mu ctí sloužit po jeho boku. Válka nakonec byla zažehnána a Forrestových služeb v armádě již nebylo třeba.

Nathan Bedford Forrest (fotografie pravděpodobně z roku 1875)

Nathan Bedford Forrest zemřel v Memphisu, 29. října 1877 o půl osmé večer. Příčinou smrti byla pravděpodobně cukrovka a akutní komplikace s tímto onemocněním spojené. Byl pohřben na hřbitově v Elmwoodu. V roce 1904 byly jeho ostatky exhumovány a přemístěny do městského parku v Memphisu, který byl na jeho počest po něm pojmenován.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama