Nathan Bedford Forrest: Část první - Předválečný život

29. října 2012 v 12:27 | A. K.
Nathan Bedford Forrest se narodil v chudé rodině v lesích bedfordského okresu ve státě Tennessee. Byl nejstarší z 12 dětí kováře Williama Forresta a jeho ženy Miriam Beckové. Forrestova rodina pocházela z Virginie, ještě před válkoou o nezávislost se přestěhovala do Severní Karolíny, kde se její členové zúčastnili bojů s Angličany. Odtud se posléze Forrestovi znovu přesunuli, tentokrát do Tennessee. Přibližně ve stejné době se do Tennesse dostala také rodina Beckova, která sem přišla z Jižní Karolíny. Nathan měl sedm bratrů a čtyři sestry, ovšem dospělého věku se ze všech sourozenců dožilo jen šest chlapců a jedna dívka.

V roce 1834 se Nathan B. Forrest přestěhoval s rodinou do mississippského okresu Marshall, kde po třech letech zemřel jeho otec (1837) a Nathan se tím stal hlavou celé rodiny. V roce 1841 začal v mississippském městě Hernando obchodovat společně se strýcem Jonathanem Forrestem. Ten byl zabit v roce 1845 během potyčky s bratry Matlockovými. Jako odvetu za strýcovu smrt Nathan zastřelil dva z nich pistolí a další dva zranil nožem, který po nich vrhl. Zajímavostí je, že jeden z bratrů, který svá zranění přežil, posléze sloužil pod Forrestovým velením v občanské válce.

V tom samém roce, tedy přesně 25. dubna 1845, se Nathan Bedford Forrest oženil s Mary Ann Montgomeryovou. S tou měl dvě děti; syna Williama Montgomeryho Bedforda a dceru Frances (nebo také Fanny). Syn dostal jméno po Nathanově otci a prostřední jméno vycházelo z matčina jména za svobodna. Frances byla pojmenována po Nathanově sestře - dvojčeti. Frances se nedožila dospělosti a zemřela, když jí bylo 5 let.

Nathan se v následujících letech stal obchodníkem, plantážníkem a otrokářem, který vlastnil spousta bavlníkových plantáží s otroky v deltě Tennessee. Byl také obchodníkem s otroky, jehož "firma" sídlila v Adams street v Memphisu. V roce 1858 byl za demokraty zvolen do rady téhož města. Forrest podpořil svou matku a své mladší bratry nechal poslat na vysokou školu. Na počátku občanské války byl již milionářem a jeden z nejbohatších mužů na americkém Jihu, který nashromáždil do té doby, dle jeho tvrzení, majetek v hodnotě 1,5 milionů dolarů.

reklama Forrestovy firmy obchodující s otroky

Před občanskou válkou byl známy jako memphiský spekulant a mississippský hazardní hráč. Nějakou dobu byl kapitánem lodi plující mezi Memphisem a mississippským Vickburgem. Jak jeho jmění rostlo, především díky spekulacím, koupil si dvě plantáže nedaleko Goodrich´s Landing u Vickburgu, kde pracovalo, dle jeho nekrologu, několik set otroků. Byl též známý jako muž pochybného původu, chytrý spekulant, obchodník s černochy a muž vyhledávající souboje, ale také jako člověk s obrovskou energií a odvahou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama